blog-image
21
مهر
رتبه دهم ایران در تولید فولاد
  • 21مهر1398
  • فناوری اطلاعات
  • وبلاگ

ه گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، رضا رحمانی در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های کنستانتره آهن و کنستانتره و سولفات منگنز که در شهرک صنعتی سنقر برگزار شد، با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن علیه کشور، اظهار داشت: این افتتاح‌ها آغاز یک حرکت جدید است و برای ما که در جنگ هستیم، این گونه طرح‌‌ها به معنی پیروزی ما و شکست دشمن است؛ فعالان عرصه تولید در واقع مجاهدان فی‌سبیل‌الله هستند.

وی با بیان اینکه در 6 ماهه نخست سال‌جاری تولید فولاد کشور 6.5 درصد رشد داشته است، ادامه داد: این در حالی است که میانگین این رقم در دنیا 3.5 درصد است و ما توانستیم ایتالیا و فرانسه را پشت سر بگذاریم و در رتبه دهم دنیا قرار بگیریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: با طرح‌های مختلف اجرا شده در سراسر کشور در فولاد 9 درصد، در مس 18 درصد و در شیشه 13 درصد افزایش تولید داشته‌ایم، البته در برخی محصولات چون خودرو با کاهش روبرو بوده‌ایم، ولی در صددیم آن را افزایش دهیم.

رحمانی اعلام کرد: در کل کشور 18 درصد رشد جواز تاسیس و 6 درصد رشد صدور پروانه بهره‌برداری داشته‌ایم و این یعنی انگیزه برای کار و تولید بیشتر شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: اشکال کار این است که در ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی همه جای کشور به طور یکسان بهره‌مند نشده‌اند، به همین دلیل به دنبال توازن هستیم و در این خصوص مناطق کمتر برخوردار همچون کرمانشاه در برنامه ما هست.

وی ذخایر معدنی کشور را یسیار بیشتر از ذخایر کشف شده فعلی عنوان کرد و گفت: کشفیات جدید نشان داد، ذخایر آهن کشور سه برابر ذخیره فعلی و ذخایر مس بیش از سه‌ برابر ذخیره کنونی است.

رحمانی توجه به معادن کوچک را جزو‌ برنامه‌های اصولی وزارت صنعت اعلام کرد و اساس عملکرد وزارت صنعت را اقتصاد مقاومتی خواند و تاکید کرد: همه همکاران من با روحیه جهادی کار می‌کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بدون منت از تولید‌کنندگان حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: سیاست اصلی دولت جلوگیری از خام‌فروشی است.

وی اظهار کرد: باید تضاد بین تولید و صادرات را حل کرد و هر جایی که به محصولی در داخل کشور نیاز است، صادرات آن باید متوقف شود.

رحمانی در پایان وعده داد، مصوبه سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه در خصوص ایجاد واحد تولید قطعات خودرو را اجرایی کند.

وزیر صنعت، با بیان اینکه در 6 ماهه نخست سال‌جاری تولید فولاد کشور 6.5 درصد رشد داشته است، ادامه داد: این در حالی است که میانگین این رقم در دنیا 3.5 درصد است و ما توانستیم ایتالیا و فرانسه را پشت سر بگذاریم و در رتبه دهم دنیا قرار بگیریم.

پربازدیدترین ها

صنعت فولاد رنگ فناوری می گیرد | فولاد اسفراین
صنعت فولاد رنگ فناوری می گیرد
متن خبر
حضور مجتمع صنعتی اسفراین در نمایشگاه متال اکسپو روسیه  | فولاد اسفراین
حضور مجتمع صنعتی اسفراین در نمایشگاه متال اکسپو روسیه
متن خبر
حضور مجتمع صنعتی اسفراین در اولین گردهمایی فن آورانه صنایع، شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ های صنعت فولاد | فولاد اسفراین
حضور مجتمع صنعتی اسفراین در اولین گردهمایی فن آورانه صنایع، شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ های صنعت فولاد
متن خبر
حضور مجتمع صنعتی اسفراین در نمایشگاه آلومینیوم استانبول (ALUEXPO) 2019 | فولاد اسفراین
حضور مجتمع صنعتی اسفراین در نمایشگاه آلومینیوم استانبول (ALUEXPO) 2019
متن خبر
رتبه دهم ایران در تولید فولاد | فولاد اسفراین
رتبه دهم ایران در تولید فولاد
متن خبر
ﻣﺠﺘﻤﻊ ﺻﻨﻌﺘﯽ ﺍﺳﻔﺮﺍﯾﻦ، ﭘﯿﺸﺘﺎﺯ ﺩﺭ ﺑﻮﻣﯽ ﺳﺎﺯﯼ ﮐﻠﯿﻪ ﻗﻄﻌﺎﺕ ﺍﺳﺘﺮﺍﺗﮋﯾﮏ ﺻﻨﻌﺖ ﻣﻌﺪﻥ | فولاد اسفراین
ﻣﺠﺘﻤﻊ ﺻﻨﻌﺘﯽ ﺍﺳﻔﺮﺍﯾﻦ، ﭘﯿﺸﺘﺎﺯ ﺩﺭ ﺑﻮﻣﯽ ﺳﺎﺯﯼ ﮐﻠﯿﻪ ﻗﻄﻌﺎﺕ ﺍﺳﺘﺮﺍﺗﮋﯾﮏ ﺻﻨﻌﺖ ﻣﻌﺪﻥ
متن خبر
بازدید دکتر حسین پور نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی از مجتمع صنعتی اسفراین | فولاد اسفراین
بازدید دکتر حسین پور نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی از مجتمع صنعتی اسفراین
متن خبر
برای اولین بار در کشور، شمش 90 تن تحت خلاء در مجتمع صنعتی اسفراین تولید شد | فولاد اسفراین
برای اولین بار در کشور، شمش 90 تن تحت خلاء در مجتمع صنعتی اسفراین تولید شد
متن خبر